28.5 C
Los Angeles
August 9, 2022
DailyNews – MK
Uncategorized

Словачка ја продолжи вонредната состојба за уште 45 дена

Словачката влада донесе одлука за продолжување на вонредната состојба за уште 45 дена поради сегашната епидемиолошка состојба.

Вонредната состојба беше воведена на 1 октомври и требаше да заврши на 14 ноември, но сега таа ќе биде продолжена, пренесува Таср.

Исто така, полицискиот час останува во сила до 14 ноември.

Досега, словачката влада прогласи вонредна состојба двапати, првиот за време на првиот бран од 16 март до 14 јуни и втор пат на 1 октомври.

Related posts

Никол Кидман изгледа сосема поинаку со црна коса

admin

Посветеност на Скопје до последен момент за деблокада на преговарачката рамка

admin

Six missing after Alaska landslides

admin