24.3 C
Los Angeles
August 10, 2022
DailyNews – MK
Uncategorized

Селта го отпушти тренерот Гарсија

Фудбалскиот клуб Селта ја раскина соработката со тренерот Оскар Гарсија. Селта има само една победа во првите девет кола во Ла Лига, со седум освоени поени тимот од Виго се наоѓа блиску до опасната зона.

„Оскар гарсија и неговиот стручен штаб повеќе нема да седат на клупата на Селта“, се наведуваа во соопштението на клубот од „Балаидос“.

Оскар Гарсија, на клупата на Селта, седна во ноември 2019 година. Претходно ги предводел младинците на Барселона, односно Макаби Тел Авив, Вотфорд, Салцбург и Сент Етиен.

Клубот дополнително ќе го објави името на новиот тренер.

Related posts

Навивачите му ја запалија влезната врата на капитенот на Фоџа

admin

Захариева: Подготвени сме да најдеме решение и да бидеме вистински членки на ЕУ

admin

EU insists November 19 is the final deadline for agreeing a Brexit trade accord with the UK

admin