20.7 C
Los Angeles
August 15, 2022
DailyNews – MK
Uncategorized

САД: Без сајбер напади на денот на претседателските избори

Во денот на изборите не бил регистриран кибер напад, изјави директорот на Агенцијата за безбедност на интернет и инфраструктура (ЦИСА), Крис Кребс.

– Ова е резултат на четиригодишна соработка меѓу сите државни агенции и 50 земји што споделија податоци. Каде што бевме во 2016 година и каде сме сега е неспоредливо, рече шефот на ЦИСА.

Ен-Би-Си потсетува дека руски хакери се обвинети за наводно пренесување на десетици илјади гласови на Доналд Трамп, кои биле наменети за Хилари Клинтон, на претходните избори во 2016 година

Related posts

„Епл музички награди“: Тејлор Свифт прогласенa за текстописец на годината

admin

Këto janë pikat e dobta të çdo shenje horoskopi!

admin

Uganda’s Museveni warns off disruptors as he starts bid for another term

admin