27.1 C
Los Angeles
August 18, 2022
DailyNews – MK
Uncategorized

Раџа: Кога ќе започнат споредбите Џордан-Леброн мене ми се повраќа

Легендата на хрватската кошарка Дино Раџа, не сака да дебатира на темата, Мајкл Џордан или Леброн Џејмс, која е актуелна во кошаркарските кругови, во последните неколку години.

Раџа смета дека Леброн никогаш нема да биде пред Џордан. Според него и Коби Брајант е далеку пред најголемата ѕвезда, од актуелниот тим на ЛА Лејкерс.

„Кога ќе започнат споредбите, Леброн или Џордан, мене ми се повраќа. Синот ме убедува дека Леброн е подобар, додека јас сметам дека не треба да се прават такви споредби. Доколку играше пред 20 години, Леброн не бо можел да постигне пола од ова. Денес, кога Леброн ќе влезе во рекетот сите му се тргаат, а Џордан го убиваа од ќотек и сепак доминираше. Пред Леброн е и Коби Брајант. Го почитувам Леброн но Коби е подобар“, рекол Раџа.

Related posts

Американската амбасадорка Брнз го честиташе пласманот на фудбалската репрезентација на ЕП

admin

Целата зграда за Интерни клиники ќе биде наменета за пациенти со Ковид-19

admin

Пошта месецов ќе склучи договор со „Халк банка“, платниот промет ќе почне до март

admin