20.9 C
Los Angeles
August 15, 2022
DailyNews – MK
Uncategorized

Рајан Рејнолдс во преговори за купување на велшки фудбалски тим

Актерот Рајан Рејнолдс, ѕвездата од „Дедпул“, би можел да биде следниот сопственик на „Врексхем АФЦ“, откако е најавено дека тој и неговиот колега актер Роб Мекелхен, доставиле планови за купување на фудбалскиот клуб, според Одборот на поддржувачи на Врексхем.

Во изјава, Одборот наведува: „Преговорите со предложените понудувачи продолжуваат и ние сме во позиција да потврдиме две лица заинтересирани да инвестираат во Врексхем. Во догледно време, господин Мекелхен и господин Рејнолдс ќе ја откријат нивната визија за Врексам АФЦ како и предлог за кој ќе гласаат членовите на второто Специјално генерално собрание.“

Рајан и Роб ги изложија своите планови за клубот – кој е во сопственост на навивачи од 2011 година – во текот на виртуелна средба со Одборот поддржувачи од доверба во неделата (8 ноември). За време на средбата, тие изјавиле дека и двајцата планираат да присуствуваат на што поголем број на натпревари на клубот.

Гласањето започна во понеделник, а членовите на Одборот имаат рок до 15 ноември да го дадат својот глас. Рајан и Роб треба да имаат најмалку 75 проценти од гласовите во нивна корист за да се одобри купувањето.

Related posts

Кина успешно лансира роботизирано летало на Месечината

admin

Раст на депозитите на албанските емигранти во третиот квартал

admin

Бучковски на средби со државниот врв во Софија

admin