33.3 C
Los Angeles
August 8, 2022
DailyNews – MK
Uncategorized

Против Грузија без Аријан Адеми

Македонскиот репрезентативец Аријан Адеми поради повреда многу веројатно ќе го пропушти натпреварот против Грузија на 12. ноември во Тбилиси за пласман на Европското првенство.

Аријан Адеми, се поведил во неделата, на загревањето пред првенствениот меч на својот Динамо Загреб против Истра.
Медицинските прегледи кој му беа направени од лекарскиот тим на македонската репрезентација, потврдиле дека Адеми има парцијална руптура на предната ложа.

Шансите да се опорави и да биде во конкуренција за настап за натпреварот во Грузија се минимални.

Селекторот на македонската репрезентација, Игор Ангеловски, на местото на Адеми го повика фудбалерот на Шкендија Енур Тотре.

Related posts

„Модерна“: Околу 100 милиони вакцини против корона ќе бидат достапни на почетокот на годината

admin

Молк за новата масовна гробница во Србија

admin

Герапетритис: Оној кој ќе се вакцинира ќе добие потврда и ќе избегне тестирања при патувањата

admin