20.7 C
Los Angeles
August 15, 2022
DailyNews – MK
Uncategorized

Противпожарни екипи реагираа по дојава за чад во куќата на Дензел Вашингтон

Во атрактивната хациенда на актерот Дензел Вашингтон се насобраа многу пожарникари доцна синоќа откако соседите пријавиле дека има чад на вториот кат.

Екипите на противпожарната служба во Лос Анџелес потврдија дека биле распоредени на имотот на холивудскиот актер со површина од 29.000 квадратни метри во ексклузивната населба „Беверли Крест“ во средата навечер.

Подоцна беше објавено дека пожарникарите не нашле „активен оган“ кога се упатиле кон домот по дојава од соседите.

Не се знае дали актерот (65) бил дома за време на повикот, но сите во куќата биле безбедно евакуирани.

Претставникот на Дензел, Ален Најроб, во изјава за „Јуес тудеј“ рече: „Нема пожар и сите се добро и безбедни“.

Related posts

ИЈЗ: 70,1% повеќе нови позитивни во однос на претходната недела

admin

Црн рекорд во Хрватска со починати 74 лица од коронавирусот за еден ден

admin

Почнува гласањето за избор на нов градоначалник на Општина Штип

admin