29.4 C
Los Angeles
August 10, 2022
DailyNews – MK
Uncategorized

Принцот Вилијам прележал коронавирус

Принцот Вилијам прележал коронавирус, но досега не сакал да го објави тоа за да не ја вознемирува јавноста, пишуваат британските медиуми.

„Се случуваа многу важни работи и не сакав никој да се грижи“, рече војводата од Кембриџ (38).

Имено, тој тајно се борел со коронавирусот откако се заразил неговиот татко Чарлс.

Според британските медиуми, тој страдал од губење на здив додека боледувал од Ковид-19.

Вилијам го лекувале дворските лекари, и тој бил ставен во карантин во семејната куќа „Анмер Хол“ во Норфолк.

Related posts

Ердоган му предложи на Путин формирање работна група за Нагорно-Карабах

admin

Џафери: Идејата е да се вклучат во работата пратениците со Ковид-19 и оние кои се во изолација

admin

Лопетеги, човекот кого Реал го посрамоти, може да биде тој кој последен ќе се смее

admin