27.1 C
Los Angeles
August 18, 2022
DailyNews – MK
Uncategorized

Принцот Вилијам подготвува болоњезе сос во добротворни цели

Војводата од Кембриџ го откри рецептот за класично италијанско јадење што го користел за да ја импресионира Кејт Мидлтон додека биле на универзитет.

Тој сподели рецепт за неговиот домашен сос болоњезе за нова добротворна книга за готвење.

Принцот Вилијам (38) го откри својот талент за класичното италијанско јадење во A Taste Of Home, книга за готвење која содржи 120 рецепти од врвни готвачи и познати личности во Велика Британија, по повод 40-годишнината од добротворната организација за бездомници The Passage.

Минатата година војвотката од Кембриџ призна дека сосот болоњезе бил еден од специјалитетите на Вилијам и дека се обидел да ја привлече со неговите кулинарски вештини додека биле на Универзитетот „Сент Ендрус“ во Шкотска.

Related posts

ЕУ и Грција ќе формираат нов прифатен центар на Лезбос

admin

Пошта месецов ќе склучи договор со „Халк банка“, платниот промет ќе почне до март

admin

More than 1,600 African migrants reach coast of Canary Islands at weekend

admin