30.9 C
Los Angeles
August 9, 2022
DailyNews – MK
Uncategorized

Поради заразени пратеници затворен парламентот во Данска

Данскиот парламент денеска го суспендираше гласањето на одредени закони и ги откажа сите состаноци во Собранието, бидејќи неколку пратеници се позитивни на коронавирус. Шест министри мораа да се изолираат додека ги чекаат резултатите од тестот.

Петмина пратеници изјавија дека се позитивни на коронавирус, а шест министри мораа да одат во самоизолација откако беа во контакт со заразените, вклучувајќи го и министерот за правда Ник Хекеруп, објави „Ројтерс“ повикувајќи се на новинската агенција „Рикау“.

Related posts

Бремената Емили Ратајковски не престанува со разголените фотографии…

admin

Раџа: Кога ќе започнат споредбите Џордан-Леброн мене ми се повраќа

admin

Njihuni me 2 shenjat e Horoskopit që e kanë “tmerr” martesën!

admin