29.4 C
Los Angeles
August 10, 2022
DailyNews – MK
Uncategorized

Образованието во Србија на принуден распуст поради короната

Целата следна недела во училиште веројатно нема да одат, ни основците, ни средношколците, а ќе се разговара и за тоа факултетите да одат на мини одмор, па можеби дури и градинките, нагласил за српски Курир, д-р Бранислав Тиодоровиќ воочи денешната седница на кризниот штаб.

Короната во Србија не се предава. За последните 24 часа во Србија има дури 2.281 заразени.

Тиодоровиќ за Курур вели дека кризниот штаб ќе ја разгледува опцијата учениците од сите училишта да одат на распуст целата следна недела, како би се сопрело ширењето на вирусот.

Related posts

Баша: Албанија, последна на секое поле, здравството во колапс, економијата во криза

admin

Израелски амбасадор во Тирана: Ќе го признаеме Косово за неколку недели

admin

8 декември, вторник, неработен ден за сите граѓани

admin