30.6 C
Los Angeles
August 18, 2022
DailyNews – MK
Uncategorized

„Не е вистина дека Меси и Гризман се во лоши односи“

Иван Ракитиќ до ова лето го носеше дресот на барселона. Поранешниот репрезентативец на Хрватска е еден од ретките кои вели дека Лионел Меси и Антоан Гризман никогаш не биле во лоши односи.

Ракиитќ пет сезони беше соиграч со Меси, а само една сезона ја делеше соблекувалната со Гризман.

„Според она што го видов, тие добро се согласуваат. Имав одлични односи со Лео и Антоан“, изјавил Ракитиќ за шпанските медуми.

„Често ги гледав заедно во соблекувалната. Ако почнат заедно да постигнуваат голови, тогаш шпекулациите дека не се во добри односи ќе престанат. Станува збор за добри луѓе. Антоан е одлично момче, не би требало да има проблеми“, заклучил Ракитиќ.

Related posts

Голем број на смртни случаи во БиХ: 31 починат и 761 новозаразен од Ковид-19

admin

Администрацијата на Трамп одобри Бајден да започне со преземање на власта

admin

Кукоч: Седум до десет дена се рехабилитирав по секоја забава на Родман

admin