28.5 C
Los Angeles
August 9, 2022
DailyNews – MK
Uncategorized

Нејмар сака да остане во ПСЖ

Бразилскиот репрезентативец Нејмар сакал и во иднина да го носи дресот на ПСЖ. Француските медиуми, во понеделникот, објавија дека преку своите менаџери, Нејмар го известил за својата желба, спортскиот директор на клубот, Леонардо.

Договорот на Нејмар со ПСЖ истекува во јуни 2022 година. Барем засега клубот не му понудил нов.

За потсетување, Нејмар летото во 2017 година, за рекордна сума од 222.000.000 евра, од Барселона се пресели во ПСЖ. Крилниот напаѓач кариерата ја започнал во Сантос.

Related posts

СЗО: Возрасните и децата треба повеќе да се движат за време на пандемијата

admin

Кралицата испрати ретка порака до возачот на Формула 1, Луис Хамилтон

admin

Калфин: Противниците на проширувањето ја користат Бугарија

admin