27.1 C
Los Angeles
August 18, 2022
DailyNews – MK
Uncategorized

Необичните имиња станаа тренд: Од Летен Дожд, се до Син Бршлен…

За вкусовите не се дискутира, но ова секако се едни од најчудните имиња што актерските и пејачките sвезди им ги дадоа на своите синови и ќерки. Пред неколку дена јавноста беше изненадена од италијанскиот милионер и плејбој Џанлука Ваки (53), кој на социјалните мрежи откри дека својата ќерка ја нарекол Син Ерусалим.

Но, списокот со необични имиња е долг, па ајде да одиме по ред. Трендот на необични имиња секако го следи Ким Кардашијан (39), која на својата ќерка и го даде името Норт (север)

Откако започнавме со страните на светот, можеме да продолжиме во истиот земен тон. На пример, американската пејачка Кристина Агилера (39) ја нарече својата ќерка Самер Реин, што би значело летен дожд. Ниту Бијонсе (39) и Џеј Зи (50) не штедеа материјали за името на нивната ќерка кои им дадоа дури две имиња. Неговото име е Блу Ајви, или Син Бршлен. Имено, на Бијонсе многу и се допадна тој цвет, а го виде во Хрватска на островот Хвар.

Некој сè уште има град за кој не може да престане да размислува и, секако, ако го сака толку многу, ќе ги знае сите улици и населби во него. Така, Викторија (46) и Дејвид Бекам (45) покажаа колку го сакаат градот Њујорк. Нивниот син е именуван по населбата во Њујорк, Бруклин.

Related posts

СЗО: Возрасните и децата треба повеќе да се движат за време на пандемијата

admin

Дембеле ќе добие нов договор

admin

Манчестер Јунајтед ја одредиле цената за Пол Погба

admin