20.7 C
Los Angeles
August 15, 2022
DailyNews – MK
Uncategorized

Навратилова: Новак гледај ТВ, плети шалови, немој да правиш поделби

Една од најдобрите тенисерки на сите времиња, Мартина Навратилова (64), жестоко го криткуваше Новак Ѓоковиќ. Српскиот тенисер ја на пушти Асоцијацијата на професионалните тенисер и заедно со Васек Поспишил фомирираа независен синдикат кој треба да се бори за правата на тенисерите.

„Тој мисли дека ја направил вистинската работа. Не се согласувам со него, но тоа е негов избор. Оваа одлука сигурно не му помогна во играта, не го разбирам. Кога си најдобар во светот, да ли треба енергијата на ја трошиш на такви работи или треба да му се посветиш на спортот. Ако сакате да се опуштите, гледајте телевизија или плетите шалови. Но да основаш синдикат?“, рекла Навратилова и дополнила.

„Тоа можеш да го работиш кога ќе се пензионираш, сега е контроверзно и не му помага. Во текот на пандемијата се обидува да не подели и тоа во време кога се обидуваме да се обединиме и да разбереме како да ги играме турнирите кога луѓе е разболуваат и умираат од коронавирусот“.

Мартина Навратилова, во кариерата, освоила 18 Гренд слем титули.

Related posts

Calls for UN, EU to pressure Israel to release hunger striking Palestinian prisoner

admin

На возачките дозволи во БиХ ќе пишува дали возачот е донатор на органи

admin

ХК: Новиот закон против насилството врз жените и семејството е добра основа

admin