28.5 C
Los Angeles
August 9, 2022
DailyNews – MK
Uncategorized

Навивање како на стадион, лудница пред болницата во која е сместен Марадона

Фудбалската икона на Аргентина, Диего Армандо Марадона, во текот на ноќта имал успешна 80 минутна операција на мозокот. Марадона имал „субдурален хематом“, поради што лекарите морале итно да го оперираат.

Пред клиниката во која била извршена операцијата, се собрале голем број на негови фанови, а вистинска лудница настанала кога, личниот доктор на Марадона, Леополд Луке, излегол да им соопшти дека операцијата минала успешно и дека фудбалерот се одмора во својата соба.

Марадона по титулата која и ја однесе на Аргентина, на Светското првенство во 1986 година, има стаус на божество во оваа земја.

Related posts

Crown Princess Victoria updated on how Sweden is perceived abroad

admin

Sudan: EU steps up aid following humanitarian visit

admin

Палмер: Евро-атлантските интеграции значат подобра иднина за БиХ

admin