21.4 C
Los Angeles
August 10, 2022
DailyNews – MK
Uncategorized

Мората и Коке се вратија во репрезентацијата на Шпанија

Шпанскиот селектор Луис Енрике ги користи натпреварите во Лигата на нации за да испроба што е можно повеќе фудбалери. За натпреварите со Швајцарија и Германија тој во националниот тим ги врати напаѓачот на Јувентус, Алваро Мората и капитенот на Атлетико Мадрид, Коке.

На спискот на Енрике се голманите. Давид Де Хеа, Унаи Симон и Кепа Аризабалага, дефанзивците Серхио Рамос, Пау Торес, Хозе Гаја, Серхио Регулилон, Хесус Навас, Серџи Роберто, Ерик Гарсија и Ињиго Мартинес, играчите од редот за врска Коке, Серхио Бускетс, Родри, Микел Мерино, Фабијан Руиз, Серхио Каналес и Маркос Љоренте и напаѓачите Алваро Мората, Џерар Морено, Микел Ојерзабал, Ансу Фати, Феран Торес, Дани олмо и Адама Траоре.

Мората последен пат за репрезентацијата на Шпанија играч пред една година, додека Коке последниот меч за „црвената фурија“ го одиграл во октомври 2018 година.

Related posts

Силен земјотрес ја погоди Турција

admin

Димитров: Не се откажуваме од македонскиот идентитет и јазик, ниту од европската иднина

admin

Кин: Не гледам квалитет во овој Манчестер Јунајтед

admin