30.6 C
Los Angeles
August 18, 2022
DailyNews – MK
Uncategorized

Мегвајр му одговори на Рој Кин: Немаме никакви проблеми!

Капитенот на Манчестер Јунајтед, Хари Мегвајр одговори на критиките што до него ги упати легендата на „црвените ѓаволи“, Рој Кин.

„Во таа екипа нема лидер и јас таму не гледам ниту еден играч со кого би тргнал во војна, кому би му верувал. Тоа е голем проблем“ рече Ирецот по поразот на Јунајтед од Арсенал на „Олд Трафорд“ со 1-0.

Актуелниот капитен на „ѓаволите“ на легендарниот фудбалер на Манчестер кој одигра 469 меча за тимот му одговори дека нема никакви проблеми во екипата.

„Ние не дозволуваме негативност во соблекувалната, гледаме само напред и тоа е позитивно. Што се однесува за лидер, би рекол дека во екипата има неколкумина. Јас сум капитен, а квалитетни водачи имам околу себе и надвор од него. Немаме ние никакви проблеми со тоа“ – вели Мегвајр.

Related posts

Заев – Бомгартнер: Поддршка од Франција за евроатланскиот развој и за политиките на соработка и разбирање

admin

Заев: Ветото на Бугарија е неодговорна грешка, остануваме посветени за решение убедени дека е можно без оспорување на македонскиот идентитет

admin

Седуммина повредени во пожарот во рафинеријата за нафта во Јужноафриканската Република

admin