27.1 C
Los Angeles
August 18, 2022
DailyNews – MK
Uncategorized

Манчестер Јунајтед ја одредиле цената за Пол Погба

Пол Погба нема место во стартниот тим на Манчестер Јунајтед во последните неколку месеци. Поради тоа светски медиуми повторно ги започнаа шпекулациите дека ќе замине од „Олд Трафорд“.

Манчестер Јунајтед, пред неколку месеци, ја искористи опцијата и автоматски му го продолжи договорот на Погба до 30.јуни 2022 година. Сепак тоа не значи дека тој ќе остане во клубот до истекот на договорот.

Англиските медуми тврдат дека Јунајтед биле подготвени да го понудата на некој друг клуб за многу помала сума од она што платија за него.

Летото во 2016 година, Манчестер Јунајтед на Јувентус, за трансферот на Погба, им платија 105 милиони евра.

Медиумските шпекулации говорат дека Јунајтед се подготвени да го продадат францускиот репрезентативец за речиси дупло помала цена, односно за 60 милиони евра.

Во минатото Погба се поврзуваше со Реал Мадрид и Јувентус.

Related posts

Артета за Пепе: На ова ниво тоа е неприфатливо

admin

Силјановска-Давкова: Македонија ќе стане членка на ЕУ за време на претседателството на Турција

admin

8 декември, вторник, неработен ден за сите граѓани

admin