28.5 C
Los Angeles
August 9, 2022
DailyNews – MK
Uncategorized

Мал пад на бројот на новозаразени во Кина, повеќето увезени

Во Кина се потврдени 22 нови случаи на коронавирус во последните 24 часа, што е намалување во споредба со претходниот ден кога имаше 33, соопшти Националната здравствена комисија.

Од вкупниот број нзаразени, само еден е од локален пренос во Шангај, додека 21 се увезени случаи.

Регистрирани се и 25 нови асимптоматски случаи, кои не влегуваат во официјалната статистика, додека претходниот ден имаше девет.

Вкупниот број на заболени лица од почетокот на епидемијата во Кина сега е 86.267, а починале 4.634 лица.

Related posts

President of Ukraine and ICRC President discussed the issue of mutual release of detainees, search for missing persons and demining in Donbas

admin

Мајкл Б. Џордан, најсекси маж на годината, се појави маскиран во ток-шоу

admin

Денеска нов амбасадорски состанок на ЕУ за проширување, бугарската позиција за вето, непроменета

admin