20.7 C
Los Angeles
August 15, 2022
DailyNews – MK
Uncategorized

Мадона продолжува да ја слави победата на Бајден

Во текот на викендот, Џо Бајден беше избран за претседател на САД откако го победи досегашниот Доналд Трамп на изборите 2020.

А, Мадона во понеделникот уште ја славеше победата на Бајден и Камала Харис, уживајќи во чаша вино. Таа сподели видео на својот Инстаграм, на кое се гледа дека се ардува на победата на нејзиниот фаворит.

„Моите молитви беа одговорени … # Бајденхарис“, напиша 62-годишната поп-икона додека позира со чаша вино и фанки чорапи пред камерата.

„Ако го читаш ова, донеси ми вино“, пишува на чорапите, додека Мадона мавта со нозете во воздухот.

Related posts

Администрацијата на Трамп одобри Бајден да започне со преземање на власта

admin

Голманот Едерсон: Најдобро шутирам пенали во екипата!

admin

Харадинај: Да ги зачувавме даноците, Србија ќе не признаеше

admin