30.9 C
Los Angeles
August 9, 2022
DailyNews – MK
Uncategorized

Кукоч: Седум до десет дена се рехабилитирав по секоја забава на Родман

Легендарниот хрватски кошаркар Тони Кукоч, во едно интервју, зборувал и за забавите кои ги организирал контроверзниот Денис Родман. Кукоч и Родман, беа соиграчи во Чикаго Булс, освоија три шампионски титули.

„Тоа е посебна приказна, не можев да држам чекор со него. Со него се дружите еднаш неделно, бидејќи потоа ви требаат седум до десет дена да закрепнете“, рекол Кукоч и дополнил.

„Бевме четворица, а откако влезе во ресторанот, нарача 40 водки и 10 пива. Прашав дали треба уште некој да дојде, а тој само рече дека е важно ресторанот да остане отворено. Сите што дојдаа таа ноќ бесплатна храна и пијалок од Родман“.

Related posts

Experts wants us to stop using the Terminator to talk about AI

admin

Во Албанија 753 новозаразени и 14 починати од Ковид-19

admin

3 shenjat altruiste të horoskopit që vënë nevojat e të tjerëve mbi veten e tyre

admin