29.7 C
Los Angeles
August 10, 2022
DailyNews – MK
Uncategorized

Корона и во Баерн – заразен е Николас Зуле

Фудбалерот на Баерн Минхен и на германската репрезентација, Николас Зуле е позитивен на коронавирусот.

Централниот дефанзивец ќе ги пропушти наредните два натпревари на Баерн и наредните три натпревари што ќе ги одигра репрезентацијата.

Баерн, во среда, ќе го пречека Салцбург, а потоа во Бундес лигата ќе го одигра дербито со Борусија Дортмунд.

Репрезентацијата на Германија, на 12 ноември ќе игра пријателски меч со Чепка, а потоа и два натпревари, против Украина и Шпанија, во Лигата на нации.

Related posts

„Фајзер“: Вакцината е ефикасна 95 проценти, нема несакани ефекти, а наскоро ќе пристигнат 50 милиони дози

admin

Обама, Буш и Клинтон ќе примат вакцина против коронавирусот пред камера

admin

The top street style trends of spring 2018 fashion month

admin