20.9 C
Los Angeles
August 15, 2022
DailyNews – MK
Uncategorized

Кијану Ривс и Александра Грант уживаат во прошетка низ Берлин

Кијану Ривс беше совршен џентлмен кога излезе со девојката Александра Грант во Берлин во неделата.

Ѕвездата на Џон Вик (56) носи три тешки торби со намирници додека чекори покрај Александра (47), визуелен уметник, во главниот град на Германија.

Се гледа дека двајцата уживаат во свежото есенско попладне, а Кијану со љубов ја гледа Александра додека се упатуваат кон нивниот автомобил откако купија неколку неопходни работи.

Актерот, кој моментално го снима филмот „Матрикс 4“ во Берлин, ја покри главата со црна капа, откако ја скрати долгата коса и ја избричи брадата за улогата.

Related posts

Рекордна стапка на наталитет во Србија девет месеци од пандемијата

admin

Ди Каприо со стариот пријател Хирш на плажа во Малибу

admin

На шестиот ден од протестите во Тирана минимален број учесници

admin