29.7 C
Los Angeles
August 10, 2022
DailyNews – MK
Uncategorized

Кирил Лазаров – Жива легенда

Ракометната репрезентација на Македонија, со убедлива победа од 33:24 над Финска, ги започна квалификациите за пласман на Европското првенство. Националниот тим на теренот го предводеше капитенот Кирил Лазаров кој постигна 11 голови.

Еден од головите на 40-годишниот Лазаров ги импресионираше и луѓето од ЕХФ.

„Жива легенда“, е насловот на видеото во кое ЕХФ го постави „проектилот“ на македонскиот капитен.

Related posts

Заев најави дека не сме далеку од договор со Бугарија

admin

Озил во Фенербахче?

admin

Ванеса Хаџенс не е пребирлива кога станува збор за партнер, но знае што сака

admin