20.9 C
Los Angeles
August 15, 2022
DailyNews – MK
Uncategorized

Италија воведува нови мерки против епидемијата на Ковид-19

Премиерот на Италија, Џузепе Конте денеска ќе достави нов извештај до Парламентот за епидемиолошката состојба во државата и ќе предложи нови ограничувачки мерки што можат да стапат на сила веднаш.

Според италијанските медиуми, новите мерки предвидуваат „затворање на областите каде инфекцијата е најраспространета и затворање на границите меѓу регионите“.

Related posts

На самитот на ЕУ без решение на спорот со Полска и Унгарија околу буџетот

admin

Вучиќ: Србија се приближува кон катастрофално сценарио со епидемијата

admin

Рекорден број заразени со Ковид-19 во Европа за една недела

admin