24.3 C
Los Angeles
August 10, 2022
DailyNews – MK
Uncategorized

Интер на Реал им го понудиле Ериксен за Иско

Реал и Интер, во јануарскиот преоден рок подготвувале рамена на фудбалери. Кристијан Ериксен би се преселил во Мадрид, а Иско би тргнал на пат кон Торино. Информацијата ја објави „Калчомеркато“, повикувајќи се на извори блиски до управата на Интер.

Овој извор тврди дека тренерот на Интер Антонио Конте и спортскиот директор Бепе Марота, веќе стапиле во контакт со луѓето од Реал.

Кристијан Ериксен е незадоволен од статусот, не сака да биде резерва во Интер, додека по синоќешната катастрофална партија против Реал, прашање е кога Иско повторно ќе добие шанса од тренерот Зинедин Зидан.

Интерес за Иско покажува и Јувентус, односно тренерот Андреа Пирло.

Related posts

Потврдени и обвиненијата против Реџеп Селими и Кадри Весели

admin

Столтенберг: НАТО продолжува да го поддржува цивилниот одговор на пандемијата Ковид-19

admin

Мурињо: Ние сме пони во трка со коњи

admin