29.4 C
Los Angeles
August 10, 2022
DailyNews – MK
Uncategorized

Илон Маск збунет: Бил и позитивен и негативен на корона со брзите тестови

Извршниот директор на компанијата Тесла Илон Маск изјави дека истовремено направил четири тестови на коронавирус, од кои два биле позитивни, а два негативни.

Тој на својот Твитер налог го објави ова изразувајќи сомнеж дека нешто лажно се случува.

-Се тестирав денеска четири пати на коронавирус. Двата тестови беа негативни, а двата позитивни. Иста машина, иста сестра, ист тест. Брз антиген тест, напиша Маск, најверојатно алудирајќи на брзиот тест од компанијата Бектон Дикинсон, пренесува Ројтерс.

Маск додаде дека направил и ПЦР тест и дека резултатите ќе му бидат дадени во рок од 24 часа.

На прашањето на еден од неговите следбеници на Твитер, дали има некакви симптоми на болеста, Маск му одговори дека се чувствува како да е настинат.

-Засега ништо невообичаено, рече тој.

Инаку, компанијата Бектон Дикинсон соопшти уште во септември дека повела истрага откако се појави информации дека нивните брзи тестови користени во домовите за стари лица давале погрешни резултати.

Related posts

Дејвис играч на годината во Канада

admin

Трамп: Нападите врз невини луѓе мора да запрат

admin

УНХЦР: До 2024 година земјите да стават крај на неизвесноста за лицата без државјанство

admin