28.5 C
Los Angeles
August 9, 2022
DailyNews – MK
Uncategorized

Зaев го осуди терористичкиот напад во Виена

Премиерот Зоран Заев го осуди терористичкиот напад во Виена и изрази сочувство до австрискиот канцелар Себастијан Курц за жртвите и нивните семејства.

– Шокантни вести пристигнуваат од Виена, во време кога треба да стоиме обединети и да градиме солидарност. Јас силно ги осудувам терористичките напади и секое дело на насилство. Моите мисли се со семејствата и пријателите на жртвите, луѓето во Виена и мојот пријател Себастија Курц, напиша Заев на својата официјална страница на Твитер.

Related posts

Колинда ќе глуми во серија

admin

ДВ: Срамна игра на хрватската граница

admin

Pandemic sickens 12 Palestinian prisoners in Israel

admin