33.3 C
Los Angeles
August 8, 2022
DailyNews – MK
Uncategorized

Земјотрес во Тетово и Гостивар

Сеизмолошката опсерваторија при Природно-математичкиот факултет во Скопје информира дека синоќа во 21.18 часот и е регистриран земјотрес чии епицентар се наоѓа 41 километар западно од Скопје во епицентралното подрачје Тетово-Гостивар. Земјотресот имаше локална Рихтерова магнитуда ML2.4, а беше почувствуван од населението на Гостивар, Тетово и околината, со интензитет од III степени според Европската макросеизмичка скала, се вели во соопштението

Related posts

Англија од денес под целосен карантин

admin

Опозицијата бара оставка од Заев поради вчерашното интервју

admin

Полска е незадоволна од ЕУ, но нема намера да го следи патот на Велика Британија

admin