21.4 C
Los Angeles
August 10, 2022
DailyNews – MK
Uncategorized

Задолжителен негативен ПЦР тест за сите посетители на Грција

Сите оние кои од денеска, до 30 ноември ќе пристигнат со меѓународни летови во Грција, потребно е да имаат негативен ПЦР тест, направен 72 часа пред патувањето, јави дописничката на МИА од Атина.

Одлуката е за периодот додека земјата е во карантин, а според издадените упатства Службата за цивилно воздухопловство на Грција, утрово стапи во сила.

Од понеделникот, домашните летови во Грција се само за есенцијални патувања

Related posts

Хоакин: На Куман не би му дал да биде ниту домар

admin

Фабрегас осум години не зборува со Гвардиола

admin

Pse dita e sotme është një nga ditët më me fat të vitit

admin