20.7 C
Los Angeles
August 15, 2022
DailyNews – MK
Uncategorized

Дритан Абазовиќ позитивен на коронавирусот

Лидерот на црногорското граѓанско движење УРА и кандидат за министер за одбрана во новата црногорска Влада, Дритан Абазовиќ, вечерва соопшти дека е позитивен на коронавирус.

„По тестирањето се покажа дека сум позитивен на коронавирусот“, напиша Абазовиќ на Твитер.

Тој во твитот додава дека се чувствува добро, дека се наоѓа во самоизолација и се надева дека наскоро ќе може да се врати на редовните должности.

„Грижете се за себе и за своите најблиски, носете маска и држете се на дистанца“, напиша лидерот на УРА, една од трите групации што победија на последните парламентарни избори и се дел од новата црногорска владина коалиција.

Related posts

President of Ukraine and ICRC President discussed the issue of mutual release of detainees, search for missing persons and demining in Donbas

admin

Истражување: Нивото на антитела за Ковид-19 се намалува побрзо кај мажите

admin

Бремената Емили Ратајковски не престанува со разголените фотографии…

admin