24.3 C
Los Angeles
August 10, 2022
DailyNews – MK
Uncategorized

Домот е таму каде што е срцето: Пријанка Чопра се врати во Лос Анџелес

Таа беше во Европа на снимање сцени за „Матрикс 4“.

Пријанка Чопра сега се врати во Лос Анџелес, каде во неделата на својот Инстаграм објави фотографија со сопругот Ник Џонас и нивните две кучиња.

„Домот е таму каде што е срцето“, напиша актерката во описот. Се чини дека снепот е направен пред влезната врата на домот на славната двојка, додека седат во црвен спортски кабриолет.

Тие ќе ја прослават втората годишнина од бракот на 1 декември.

Поранешната мис на светот (38) и музичарот (28) се свршија во август 2018 година и се венчаа неколку месеци подоцна на раскошна церемонија во Њу Делхи, Индија.

Related posts

Џо Пеши има најдобра победничка насмевка во празничен филм

admin

Тијаго Силва: Фудбалерите не се роботи

admin

Дендиас: Турција уништува секаква перспектива за дијалог и не остава простор за позитивна агенда на Европскиот совет

admin