29.4 C
Los Angeles
August 10, 2022
DailyNews – MK
Uncategorized

Директорот на Државниот пазарен инспекторат позитивен на ковид-19

Директорот на Државниот пазарен инспекторат, Стојко Пауновски, објави дека е позитивен на коронавирус.

– Би сакал да ве информирам дека и покрај строгото почитување на мерките уште од самиот почеток, вечерва добив позитивен резултат за ковид-19. Немам никакви симптоми и веќе сум во домашна самоизолација. Посакувам брзо оздравување на на сите заболени граѓани и негативен тест на сите кои се во самоизолација. Чувајте се – објави Пауновски на Фејсбук.

Related posts

Противпожарни екипи реагираа по дојава за чад во куќата на Дензел Вашингтон

admin

Автомобил влета во пешаци во Лондон, неколкумина повредени

admin

Капело: Судењето на Орсато беше вистински кошмар

admin