29.7 C
Los Angeles
August 10, 2022
DailyNews – MK
Uncategorized

Дали би играл за Клоп или Гаврдиола? Одговорот на Рој Кин е …

Рој Кин, заедно со Џејми Карагер и Мика Ричардс, за телевизијата „Скај Спорт“, бил задолжен за стручен коментар на дербито помеѓу Манчестер сити и Ливерпул (1:1).

Кин со своите коментари ги освојува симпатиите на англиската јавност, а вчера еден негов коментар стана хит на социјалните мрежи.

Мика Ричардс го прашал поранешниот капитен на „Манчестер јунајтед, кој би сакал да му биде тренер Јирген Клоп или Пеп Гвардиола.

„Колку време имам да одговорам?“, парашал Кин, а потоа го „испукал“ одговорот.

„Не би играл за ниту еден, бидејќи тоа би значело дека би играл за Ливерпул или Манчестер сити. Повеќе би сакал да пукате во мене“.

Related posts

Кривокапиќ: Убеден сум дека владата ќе биде избрана на 2 декември

admin

„Не e време за умирање“ може да освои награда пред да се појави во коносалите

admin

Во Црна Гора секој трет работник останал без работа

admin