30 C
Los Angeles
August 8, 2022
DailyNews – MK
Uncategorized

Голем број на смртни случаи во БиХ: 31 починат и 761 новозаразен од Ковид-19

Во Босна и Херцеговина, во последните 24 часа биле заразени 761 лице, додека пријавени се 31 смртен случај, пренесоа тамошните медиуми.

Според податоците, 798 примероци биле пријавени во Институтот за јавно здравје на федерацијата БиХ, од кои 438 лица биле позитивни на вирусот.

Федерацијата БиХ регистрирала и 26 нови смртни случаи.

Во Република Српска во изминатите 24 часа биле направени 777 тестови, а коронавирус бил потврден кај 323 лица.

Пријавени се и пет смртни случаи на пациенти кај кои било потврдено присуство на коронавирус.

Related posts

Каракачанов: Македонските колеги сфатија дека Бугарија не се шегува

admin

For Renew Europe, sustainable transport goes through inland waterways

admin

Гувернерот Еверс ја потврди изборната победа на Бајден во Висконсин

admin