21.4 C
Los Angeles
August 10, 2022
DailyNews – MK
Uncategorized

Гигс нема да го предводи Велс на наредните три натпревари

Селекторот на Велс нема да ја предводи репрезентацијата на трите натпревари во ноември, објави Фудбалскиот сојуз на Велс.

Легендата на Манчестер Јунајтед, во неделата бил уапсен, под сомнение дека физички ја злоставувал својата девојка. Гигс, бргу по апсењето, бил пуштен со кауција, тој негира дека ја тепал својата девојка Кети Гривил.

„Фудбалскиот сојуз на Велс и селекторот Рајан Гигс донесоа заедничка одлука тој да не го води тимот во претстојниот циклус на натпревари“, се наведува во соопштението.

Велс на 12.ноември ќе одигра пријателски натпревар со САД, а потоа на 15 и 18.ноември ќе игра во Лигата на нации против Република Ирска и Финска во Кардиф.

Велс, на овие три натпревари ќе го предводи помошникот на Гигс, Роберт Пејџ.

Related posts

EU’s Barnier says upcoming UK legislation could push Brexit talks into crisis – RTE

admin

Витни Хјустон ќе биде поставена во Рокенрол куќата на славните

admin

ЕП го разгледува унгарското мешање во медиумите во С. Македонија и Словенија

admin