29.7 C
Los Angeles
August 10, 2022
DailyNews – MK
Uncategorized

Гватемала: Најмалку 50 жртви на бурата Ета

Во Гватемала, најмалку 50 лица загинаа во поплавите и свлечиштата предизвикани од невремето Ета, пренесува „Ројтерс“.

Податоците ги презентираше претседателот на Гватемала, Алехандро Џаматеи, откако бурата ја погоди Централна Америка.

Related posts

Калифорнија најави заострување на рестриктивните мерки за Ковид-19

admin

Трејд во НБА: Вестбрук во Вашингтон, Вол во Хјустон

admin

Навални: Знам кој сакаше да ме убие

admin