21.4 C
Los Angeles
August 10, 2022
DailyNews – MK
Uncategorized

Во Федерацијата БиХ се воведува полициски час

Кризниот штаб на ФБиХ најави нови мерки, а една од нив е ограничено движење на населението, односно полициски час што ќе важи од 23 часот до 5 часот наутро. Одлуката стапува на сила утре, наведува „Кликс“.

Исто така, новата одлука е да се ограничат собирите на граѓани на најмногу 30 лица, и внатре и надвор.

За време на полицискиот час, забраната за движење се однесува на целата територија на Федерацијата БиХ.

Од одлуката ќе бидат изземени оние кои работат во смени во текот на ноќта (со валидна потврда од работодавачот), како и државните службеници што работат на спроведувањето на мерките.

Related posts

Si do të ndikojë hëna e re pas Halloweenit në shenjën tuaj të Zodiakut?

admin

Ердоган: За Нова година Турција пет дена во комплетен карантин

admin

Новиот црногорски премиер на првиот работен ден дојде со такси

admin