24.3 C
Los Angeles
August 10, 2022
DailyNews – MK
Uncategorized

Во Србија втор ден по ред над 3.000 нови случаи на коронавирус

Во последните 24 часа во Србија се потврдени 3.341 нов случај на коронавирус, а 19 лица починаа.

Во моментот хоспитализирани се 3.343 пациенти, од кои 151 пациент на респиратори.

Во последните 24 часа биле тестирани 13.008 лица.

Од почетокот на епидемијата до денес во Србија се регистрирани 73.765 случаи на коронавирус. Починале 955 лица, а стапката на смртност е 1,29 процент.

Вчера, во Србија беа регистрирани 3.536 нови случаи, а почина 21 пациент.

Related posts

Fitness Tips – How much exercise you need to be healthy

admin

Навратилова: Новак гледај ТВ, плети шалови, немој да правиш поделби

admin

Пендаровски: Декриминализирање на марихуаната за медициснки цели, но за комерцијална продажба потребна е стручна дебата

admin