27.1 C
Los Angeles
August 18, 2022
DailyNews – MK
Uncategorized

Во Австрија за еден ден пријавени рекордни 9.105 заразени луѓе со Ковид-19

Во Австрија во изминатите 24 часа регистрирани се рекордни 9.105 новозаразени со Ковид-19.

Австрискиот министер за здравство, Рудолф Аншобер изјави дека конечно се решени проблемите од минатите денови со ИТ проблемите на системот за пријавување на инфицираните лица.

Во повеќе австриски покраини имаше проблеми со пријавувањето на нови случаи.

– Информацијата што ја добив утрово е дека се е решено и оти се функционира, посочи Аншобер

Related posts

Дарио Срна донирал 15 тони мандарини за болниците во Хрватска

admin

Над 300 луѓе осудени на доживотен затвор за неуспешниот пуч во Турција во 2016

admin

Елен Пејџ е трансродна, го смени името во Елиот

admin