30 C
Los Angeles
August 8, 2022
DailyNews – MK
Uncategorized

Витни Хјустон ќе биде поставена во Рокенрол куќата на славните

Mузичката икона која почина во февруари 2012 година на возраст од 48 години е прославена како дел од виртуелниот настан за овогодинешните кандидати за Куќата на славните на рокенролот.

Нејзината мајка Киси Хјустон изјави: „Јас сум многу горда што Витни е примена во Домот на славните во рокенролот.

„Таа сакаше да биде запаметена по својата музика и работеше напорно на тоа” рече мајката на поп иконата.

Related posts

Радев: Бугарија треба категорично да ги брани своите права

admin

Travel News – How this family of 3 can afford to travel the world year-round

admin

„Не е вистина дека Меси и Гризман се во лоши односи“

admin