21.4 C
Los Angeles
August 10, 2022
DailyNews – MK
Uncategorized

Берлускони: Трамп загуби заради својата агресија и ароганција

Американскиот претседател, Доналд Трамп, загуби на претседателските избори поради својата прекумерна агресија и ароганција, смета поранешниот италијански премиер Силвио Берлускони.

-Мислам дека тој беше поразен на овие избори и поради својот став, многу често премногу агресивен, многу често премногу арогантен“, изјави Берлускони за РАИ.

Берлускони, како што наведува Хина, оценува дека намерата на избраниот претседател Џо Бајден да биде претседател на сите Американци, може „да биде добра за сите“.

Related posts

Истрага против синот на Бајден

admin

На инфективните одделенија во земјава се лекуваат 701 пациент, има слободни кревети

admin

Grekët janë dashnorët më të mirë në botë? Falë kësaj ata mbajnë epitetin e joshësve më të mirë!

admin