33.3 C
Los Angeles
August 8, 2022
DailyNews – MK
Uncategorized

Баерн постави неверојатен рекорд во ЛШ

Фудбалерите на Баерн Минхен продолжија да ги поместуваат границите во Лигата на шампионите. Синоќа тие ја поставија најдолгата победничка низа во историјата на ова натпреварување.

Баерн, во Салцбург, го победи домаќинот со 6:2, што е 14 триумф во низа во Лигата на шампионите.

Неверојатната серија играчите на клубот од Минхен ја започнаа минатата сезона во фазата по групи. Забележаа по две победи над Тотенхем, Олимпијакос и Црвена звезда, потоа два пати во осмина-финалето го победија Челси, а на завршниот турнир во Лисабон триумфираа над Барселона, Лион и ПСЖ.

Новата сезона ја започнаа со три победи во А-групата, над Атлетико Мадрид, Локомотив Москва и Салцбург.

Related posts

Истражување: 51 отсто од младите се сметаат за религиозни

admin

Принцот Вилијам прележал коронавирус

admin

Триесет и една година од падот на Берлинскиот ѕид

admin