30.6 C
Los Angeles
August 18, 2022
DailyNews – MK
Uncategorized

Армијата ќе помага во обезбедувањето на болниците

Владата на синоќешната седница го прифати предлогот на Министерството за здравство за ангажирање на припадниците на Армијата во обезбедувањето на болниците како дополнителна помош на припадниците на МВР. Владата заклучи за ова да побара согласност од претседателот на државата и врховен командант на вооружените сили Стево Пендаровски.

Шефот на државата на минатонеделната седница на националниот Совет за безбедност, изрази подготвеност, доколку Владата побара, да стави на располагање колку што е потребно припадници на Армијата како логистичка поддршка во борбата против пандемијата.

Related posts

Во Албанија 752 новозаразени, 545 оздравени и 15 починати од Ковид-19

admin

Këto janë dy shenjat më me fat të horoskopit për sot

admin

Ready, sweat: 10 top fitness trends for 2018

admin