30.6 C
Los Angeles
August 18, 2022
DailyNews – MK
Uncategorized

Аргентина може да здивне, Марадона е успешно опериран

Тешка ноќ имаа сите навивачи на легендарниот Диего Армандо Марадона. Аргентинецот имал успешна 80 минутна операција на мозокот, само неколку дена по прославата на 60 роденден.

Марадона имал „субдурален хематом“, рекол неговиот личен доктор Леополд Луке.

Неурологот Луке рекол дека проблемот го предизвикал некаква повреда, но Марадона изјавил дека не се сеќава дека му се случило нешто такво.

„Се било успешно и помина онака како што очекувавме“, објавил ПР-тимот на Марадона.

Аргентинскиот фудбалски великан ќе одмора најмалку 48 часа во својата соба, во една приватна клиника, во близина на Буенос Аирес.

Пред клиниката има голем број на навивачи кои му даваат поддршка на својот идол.

Related posts

Софија ја оствари заканата за вето, Берлин остава простор за решение до крајот на декември

admin

Брус Ли 80 години: Легендата на боречките вештини и неговото наследство

admin

Лејди Гага блеска во рекламна кампања за новиот парфем на „Валентино“

admin