30.9 C
Los Angeles
August 9, 2022
DailyNews – MK
Uncategorized

Англија и Исланд ќе играат во Албанија?

Англија и Исланд, својот натпревар во Лигата на нации, би можеле да го одиграат во Албанија. Британската влада планира повторно да им ги затвори границите на сите оние кои во државата би сакале да влезат од Данска.

Исланд на 15.номеври ќе играат во Копенхаген со Данска, а три дена потоа треба да гостуваат во Лондон.

Според актуелниот план, Англија и Исланд треба да играат на „Велмбли“, но доколу Владата ја официјализира забраната, тогаш Исланѓаните немада можат да влезат на англиска територија.

Би-би-си пишува дека Албанија понудила да биде домаќин на натпреварот. Според овој извор доколку владата не попушти, тогаш реални се шансите натпреварот да се игра во Албанија.

Related posts

Советот за безбедност утре ќе заседава за актуелната ситуација со Ковид-19

admin

Брнабиќ: Србија троши повеќе од 700.000 евра дневно само на тестови

admin

Анкета: 80 отсто од населението на Западен Балкан верува во теории на заговор за Ковид-19

admin