20.7 C
Los Angeles
August 15, 2022
DailyNews – MK
Uncategorized

Австралиската полиција уапси 14 лица за злоупотреба на деца

Австралиската полиција уапси 14 лица под обвинение за производство и дистрибуција на материјали што содржат злоупотреба на деца во Австралија и во странство.Според австралиската федерална полиција, меѓу уапсените бил и поранешен вработен во центарот за згрижување деца.

Истрагата, спроведена во соработка со американската Служба за внатрешна безбедност, откри 46 жртви во Австралија, од кои 16 се од центар за згрижување деца, пренесува Ројтерс. Осомничените, наводно, биле поврзани на интернет-форуми во Европа, Азија, САД, Канада и Нов Зеланд.

Полицијата не исклучи можност и за нови апсења. Пред една недела, австралиските власти по едногодишна истрага обвинија 44 лица за поседување и производство на материјал за злоупотреба на деца.

Related posts

Откако се омажи, славната актерка реши да го продаде станот во Њујорк во кој ги помина изминатите години!

admin

(Аудио) Жена бара хонорар од Џејмс Блант, тврди дека неговиот најголем хит е напишан за неа

admin

Рита Ора се извини дека со роденденската забава ги прекрши анти-корона мерките

admin